Anatomic Coloured

Wprowadzając Anatomic Coloured, Zirkonzahn chciałby zaprezentować kolejny wysokiej jakości bloczek cyrkonowy służący do tworzenia dentystycznych uzupełnień. To, co jest charakterystyczne w tym nowym materiale, to fakt że bloczki dostępne są do zakupu w różnych kolorach.

Zazwyczaj tlenki metalu konieczne do koloryzacji uzupełnień są aplikowane na strukturę cyrkonową podczas oddzielnego kroku w trakcie tworzenia pracy (poprzez zanurzenie pracy w płynie barwiącym lub podczas nakładania koloru za pomocą pędzli). W przypadku bloczka Anatomic Coloured, substancje koloryzujące są dodawane do proszku cyrkonowego już podczas pierwszych etapów jego produkcji. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie jednorodnego koloru na całej powierzchni materiału. Rezultaty przedstawiamy poniżej:

Anatomic-Coloured-A3-Frontzaehne-roh-gesintertBloczek anatomicznie koloryzowany w odcieniu A3

Dzięki temu, że bloczki mają swój kolor pierwotny, co w rezultacie daje krótszy czas produkcji jednej pracy, koloryzowanie manualne stało się przestarzałe. W tym wypadku jest również możliwym, uniknięcie widocznych różnic w charakteryzacji zębów, co było powodowane innymi technikami różnych techników dentystycznych. Dodatkowo zapewnia to większe bezpieczeństwo procesu twórczego. Bloczki koloryzowane anatomicznie będą dostępne w 16 odcieniach skali kolorów VITA.

Anatomic-Coloured-A2-Frontzaehne-gesintert-glasiert-ModellBloczek anatomicznie koloryzowany w odcieniu A2

Końcowa charakteryzacja uzupełnień na pracach z bloczków koloryzowanych anatomicznie następuje, poprzez pokrywanie ich warstwą ceramiki, bądź za pomocą Stain’ów. Ten nowy materiał cyrkonowy jest kompatybilny z takimi produktami jak: ICE Zirkon Stains,
ICE Zirkon Stains Prettau® i ICE Zirkon 3D Stains by Enrico Steger. W trakcie pokrywania pracy ceramiką, szczególnie ta zgodność koloru materiału zapewnia bardzo dobre podłoże do nadania estetycznego wyglądu dentystycznych uzupełnień.

Skala zastosowań bloczków anatomicznie koloryzowanych sięga począwszy od pojedynczych koron aż do pełnych 14-punktowych mostów. Ten nowy materiał może zaspokoić najwyższe oczekiwania jakie stawia się cyrkonowi, nawet bez pokrywania go ceramiką, co oznacza, że Anatomic Coloured może również służyć do wykonywania prac w pełni anatomicznych.

By uzyskać więcej informacji na temat kolorów i wysokości bloczków, proszę kierować się bezpośrednio do naszego działu sprzedaży.

CHARAKTERYSTYKA:
  • Barwiony tlenek cyrkonu do produkcji pojedynczych koron, inlays, onlays, licówek aż do mostów całego łuku (pełnokonturowe lub redukowane struktury do licowania ceramiką)
  • Substancje barwiące dodawane są do proszku cyrkonowego już przy pierwszym etapie produkcji
  • Jednolity kolor materiału
  • Etap ręcznego barwienia staje się nieaktualny
  • Unika się różnic we właściwościach materiału spowodowanych przez różne techniki pracy techników dentystycznych.
  • Dostępny w 16 kolorach w skali kolorów VITA